Czy E Papieros Jest Szkodliwy

czy e papieros jest szkodliwy
Papieros elektroniczny szturmem podbił serca palaczy, ale czy e papieros jest szkodliwy? O rosnącej popularności tej formy palenia świadczą pojawiające się coraz częściej sklepy, w których można kupić e papierosy oraz akcesoria z nimi związane. Elektroniczne papierosy mają zarówno swoich zagorzałych zwolenników jak i przeciwników. Przyjrzyjmy się obu stronom medalu...

E Papieros - Plusy

Oszczędność pieniędzy. Nie da się ukryć, że jednym z ważniejszych motywów palaczy do przesiadki na dymka typu e papieros są wysokie ceny wyrobów tytoniowych. Jeśli dużo palisz koszt elektronicznego papierosa zwróci Ci się już po miesiącu użytkowania.

Kwestie zdrowotne. E papieros jest zdrowszy! Nie wytwarza dymu, więc nie absorbujesz rakotwórczych substancji smolistych szkodliwych dla Twojego organizmu.

Swoboda użytkowania. Możesz palić gdzie chcesz: w domu, w pracy, w urzędzie. W prawie wszystkich miejscach publicznych, w których obowiązuje zakaz palenia, ponieważ e papieros nie jest papierosem - jest urządzeniem inhalującym.

Higiena. Paląc e papierosy nie cuchniesz dymem tytoniowym, a Twój oddech nie śmierdzi jak popielniczka nałogowego palacza. Poprawia się tym samym nie tylko Twoja higiena, ale również komfort życia otaczających Cię osób.

Nie zatruwasz innych. Badanie wykazały, że bierne palenie papierosów w takim samym stopniu przyczynia się do ryzyka wystąpienia nowotworów, co palenie tradycyjne. Paląc e papierosy nie narażasz innych osób na kontakt z dymem powstałym w wyniku spalania tytoniu.

Kwestia ekologiczna. Po spaleniu paczki papierosów pozostaje dwadzieścia niedopałków. Nie oszukujmy się - nie wszystkie z nich trafiają tam gdzie powinny, czyli do śmietnika. Część z nich ląduje na chodniku, trawniku lub ulicy. E papieros nie tworzy takiego problemu.

Kwestia bezpieczeństwa. Kiedy zaśniesz w fotelu paląc e papierosa nie spalisz siebie lub domu ani całego dobytku, który posiadasz.

E Papieros - Minusy

Relatywnie wysoki koszt urządzenia. Mimo, że koszt palenia elektronicznych papierosów jest o wiele niższy od palenia zwykłych papierosów, cena samego urządzenia może być dla niektórych osób wysoka.

Awaryjność. E papieros może być urządzeniem awaryjnym, np. mankamenty związane z uszkodzeniem baterii. Niepoprawne funkcjonowanie baterii prowadzi do zwiększenia kosztów jego użytkowania.

Brak szczegółowych badań medycznych. Obecnie nie ma zbyt wielu opracowań medycznych potwierdzających nieszkodliwość wpływu e papierosów na ludzki organizm.

Szkodliwość nikotyny. Ilość nikotyny dostającej się do płuc palacza e papierosa jest kilkukrotnie mniejsza od ilości nikotyny zawartej w tradycyjnym papierosie. Należy jednak pamiętać, że nikotyna jest śmiertelną trucizną. Każda, nawet najmniejsza dawka może wywierać niekorzystny wpływ na ludzki organizm.

Ograniczenia prawne. W Polsce coraz więcej miejsc jest objętych zakazem palenia elektronicznych papierosów. Nie można puścić e-dymka w niektórych kinach, szkołach oraz szpitalach, a np. Warszawa wprowadziła całkowity zakaz palenia e papierosów w pojazdach komunikacji miejskiej.

5 SILVR - e papieros elektroniczny: Czy E Papieros Jest Szkodliwy Papieros elektroniczny szturmem podbił serca palaczy, ale czy e papieros jest szkodliwy? O rosnącej ...
< >
SILVR - e papieros elektroniczny jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego palacza!
Poczujesz przyjemność jaką dają zwykłe papierosy.